Czy yerba mate może nam zaszkodzić? Bierzemy pod lupę ewentualne skutki uboczne jakie mogą pojawić się po spożywaniu naparu yerba mate. 

Wokół konsumpcji naparu z ostrokrzewu paragwajskiego coraz częściej pojawia się wiele mitów. W naszym artykule spróbujemy je obalić i przedstawić rzetelne informację. Oczywiście picie naparu yerba mate może wykluczać się z wieloma schorzeniami jednak w wielu przypadkach jest ona remedium na wiele dolegliwości. Przeczytaj nasz artykuł aby dowiedzieć się czy napar yerba mate jest odpowiedni dla Ciebie!

Pozytywne właściwości yerba mate.

Napar yerba mate posiada bardzo dużą ilość polifenoli, ale także pobudzającą kofeinę i teobrominę. Inne ważne właściwości ostrokrzewu paragwajskiego to fakt, iż ma pozytywny wpływ na układ krążenia.

Może on skutecznie zapobiegać miażdżycy oraz obniżać poziom cholesterolu. Ponadto jest cenną pomocą dla układu nerwowego, ponieważ w wyjątkowo skuteczny sposób łagodzi wszelkie napięcia, zmniejszając uczucie stresu i jego przykre konsekwencje.

Osoby, które narażone są na liczne czynniki stresogenne, a jednocześnie chcą zachować pobudzenie, powinny zrezygnować z kawy i zastąpić ją yerba mate – dzięki temu stres zostanie zniwelowany, a uczucie zmęczenia nie będzie dokuczliwe. Wiele osób z pewnością doceni fakt, że yerba mate ma świetny wpływ na nasze samopoczucie – w zauważalny sposób poprawia nastrój i pozwala na zachowanie uśmiechu nawet w najbardziej stresujący dzień.

Nasza yerba nie powoduje  rozdrażnienia, które często pojawia się po spożyciu kawy, ostrokrzew paragwajski jest o wiele bardziej łagodny dla naszego organizmu.

Jeśli czujesz, że kawa przestała Ci służyć warto z niej zrezygnować na jakiś czas i dać szansę Yerbador.

Dzięki temu bardzo szybko pozbędziesz się zmęczenia fizycznego i psychicznego nie podrażniając przy tym żołądka.

Wiele badań klinicznych potwierdza również działanie yerba mate jako przeciwnowotworowe!

Na napar decyduje się także wiele kobiet które bardzo dbają o kondycję swojej skóry, ponieważ regularne picie yerby prowadzi do zwiększenia produkcji kolagenu w naszym organizmie co spowalnia proces starzenia się skóry.

Ostrokrzew paragwajski może być również doskonałym wsparciem w procesie odchudzania ponieważ przyspiesza przemianę materii. Dzięki czemu proces trawienia jest bardziej usprawniony, a w konsekwencji chudniemy.

Bardzo ważnym aspektem ostrokrzew paragwajskiego jest nie tylko to, że przyspiesza metabolizm, ale również jest źródłem saponin, które przyczyniają się do opóźnienia wchłaniania tłuszczów.

Pozwala także usunąć nadmiar wody z organizmu, dlatego bardzo skutecznie zwalcza cellulit oraz zmniejsza opuchliznę.

Ostrokrzew paragwajski zapobiega nagłym spadkom energii, które najczęściej występują  podczas picia kawy.

To właśnie ostrokrzew paragwajski coraz częściej staje się składnikiem suplementów spalających tłuszcz. Yerba mate jest bardzo skuteczna, a jednocześnie bardzo zdrowa. Swoim działaniem może pomóc osobom z problemami z pęcherzem oraz trawieniem.

 Zródło: oświadczenia zdrowotne EU EFSA nr 2058, 2275, 2276, 3397, 2070, 3940, 2071, 2834, 2835, 3923,  publikacje naukowe

Zobacz dzisiejsze promocje najwyższej jakości Yerba Mate w naszym sklepie!

Poznaj nasze produkty TOP!

Odkryj swoje pragnienie!

Smaki, które budzą pragnienie do życia

Kup teraz

zapłać za 30 dni!

Kupuj w dwupakach taniej!

Od 160 zł

darmowa dostawa

Do 160 dni

darmowe zwroty

24 H

wysyłka

Akcesoria

Poznaj nasze zestawy

Podobne wpisy