Czy yerba mate może nam zaszkodzić? Bierzemy pod lupę ewentualne skutki uboczne jakie mogą pojawić się po spożywaniu naparu yerba mate. 

Wokół konsumpcji naparu z ostrokrzewu paragwajskiego coraz częściej pojawia się wiele mitów. W naszym artykule spróbujemy je obalić i przedstawić rzetelne informację. Oczywiście picie naparu yerba mate może wykluczać się z wieloma schorzeniami jednak w wielu przypadkach jest ona remedium na wiele dolegliwości. Przeczytaj nasz artykuł aby dowiedzieć się czy napar yerba mate jest odpowiedni dla ciebie!

Pozytywne właściwości yerba mate

Napar yerba mate posiada także bardzo dużą ilość polifenoli ale także pobudzającą kofeinę i teobrominę.Inne ważne właściwości ostrokrzewu paragwajskiego to jest pozytywny wpływ na układ krążenia.

Może on skutecznie zapobiegać miażdżycy oraz obniżać poziom cholesterolu. Ponadto jest cenną pomocą dla układu nerwowego, ponieważ w wyjątkowo skuteczny sposób łagodzi wszelkie napięcia, zmniejszając uczucie stresu i jego przykre konsekwencje.

Osoby, które narażone są na liczne czynniki stresogenne, a jednocześnie chcą zachować pobudzenie, powinny zrezygnować z kawy i zastąpić ją yerba mate – dzięki temu stres zostanie zniwelowany, a uczucie zmęczenia nie będzie dokuczliwe. Wiele osób z pewnością doceni fakt, że yerba mate ma świetny wpływ na nasze samopoczucie – w zauważalny sposób poprawia nastrój i pozwala na zachowanie uśmiechu nawet w najbardziej stresujący dzień.

Nasza yerba nie powoduje  rozdrażnienia , które często pojawia się po spożyciu kawy ,ostrokrzew paragwajski jest o wiele bardziej łagodny dla naszego organizmu.

Jeśli czujesz, że kawa przestała Ci służyć warto z niej  zrezygnować na jakiś czas i dać szansę Yerbador.

Dzięki temu bardzo szybko pozbędziesz się zmęczenia fizycznego i psychicznego, nie podrażniając przy tym żołądka.

Wiele badań klinicznych potwierdza również jakoby yerba posiadała także działanie przeciwnowotworowe!

Na napar decyduje się także wiele kobiet które bardzo dbają o kondycję swojej skóry, gdyż regularne picie yerby prowadzi do zwiększenia produkcji kolagenu w naszym organizmie co spowalnia proces starzenia się skóry.

Ostrokrzew paragwajski może być również doskonałym wsparciem w procesie odchudzania ponieważ przyspiesza przemianę materii dzięki czemu proces trawienia jest bardziej usprawniony – dzięki temu chudniemy.

Bardzo ważnym aspektem ostrokrzew paragwajskiego jest nie tylko to, że przyspiesza metabolizm ale również jest źródłem saponin które przyczyniają się do opóźnienia wchłaniania tłuszczów.

Pozwala także usunąć nadmiar wody z organizmu dlatego bardzo skutecznie zwalcza cellulit oraz opuchliznę.

Ostrokrzew paragwajski zapobiega nagłym spadkom energii które najczęściej występują  podczas gdy pijemy dużo kawy.

To właśnie ostrokrzew paragwajski coraz częściej staje się składnikiem suplementów spalających tłuszcz. Yerba Mate jest bardzo skuteczna a przy tym bardzo zdrowa. Może ona również pomóc osobom z problemami z pęcherzem oraz trawieniem.

Negatywne właściwości yerba mate

Dla wielu osób napar z ostrokrzewu paragwajskiego może działać drażniąco na żołądek czy dwunastnicę. Nie powinny sięgać po niego osoby które miewają ciężkie schorzenia układu pokarmowego. Yerba mate wspomaga pracę metabolizmu i w niektórych przypadkach może powodować biegunkę, jednak z drugiej strony sprawdza się świetnie w walce z zaparciami.

Powodem wielu schorzeń może być to, że yerba mate zawiera kofeinę która bywa szkodliwa dla dzieci. Dlatego naparu z ostrokrzewu powinny unikać także kobiety w ciąży czy karmiące piersią. Zwłaszcza w pierwszych tygodniach życia substancję zawarte w yerba mate mogą negatywnie wpływć na na niemowlaki. Poza kofeiną napar z ostrokrzewu zawiera również metaine która uwalnia się stopniowo i nie powoduje gwałtownego pobudzenia. Ponadto z racji na właściwości pobudzajće naparu nie powinniśmy pić jej wieczorem. Zarówno pozytywnym jak i negatywnym skutkiem picia yerba mate może być działanie moczopędne. Jest to również zaletą gdyż pomaga oczyścić nasz organizm z toksyn.

Kolejnymi negatywnymi objawami może być ból brzucha, pojawić się on może u osób szczgólnie wrażliwym na problemy związane z żołądkiem. Nawet smakosze yerba mate niekiedy mogą się spotkać z negatywnym działaniem naparu , właściwie nadmiar każdego napoju może wiązać się z nieprzyjemnymi efektami.

Yerbamate a Wątroba szereg działań oraz badań pokazał że Yerbamate wręcz działa ochronnie na wątrobę gdyż powoduje zmniejszanie uszkodzenie komórek wątroby taki efekt wynika prawdopodobnie z działań przeciw przeciwutleniających.

Pamiętaj również, że najwyższej klasy yerba powinna być organiczna.

Nasz produkt Yerbador zawiera 100% liści, bez łodyg jak i posiada wszelkie certyfikaty potwierdzające jego organiczność takie jak , dlatego nie boimy się powiedzieć, że jest on idealny i najwyższej jakości.

Przeciwwskazania do picia yerba mate

Każde schorzenie i każda osoba jest inna do tego to czy możemy spożywać Yerbamate w każdym przypadku jest zupełnie indywidualne. Dla własnego bezpieczeństwa i komfortu najbardziej najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja z lekarzem. W razie potrzeby lekarz zaleci nam odpowiednie badania które przesądzą o tym czy możemy spożywać napar z ostrokrzewu paragwajskiego.

Na niekorzyść naparu Yerbamate przypisuje się również rzekomy właściwości rakotwórcze liście tej rośliny często są opalane dymem to Właśnie na skutek tych procesów mogą powstawać szkodliwe substancje. Jednakże wiele szkodliwych cząsteczek jest hydrofobowa co za tym idzie nie rozpuszczają się w wodzie wobec tego niewiele z nich przedostaje się naparu. Susz naszej firmy Yerbador suszony jest gorącym powietrzem a nie dymem, dlatego możemy zagwarantować najwyższą i najlepszą jakość suszu yerba mate.

Wiele badań naukowych pokazuje że Yerbamate nie podnosi trwale ciśnienia krwi, jedynie tuż po jej wypiciu może nastąpić niewielki, krótkotrwały wzrost ciśnienia.

Kolejnym Mitem jest to że Yerbamate odwadnia nasz organizm jak wyżej pisaliśmy może działać moczopędnie jednak nie powoduje odwodnienie, gdyż podczas jej picia dostarczamy większej ilości wody niż wydalamy na skutek jej spożywania,

Zobacz więcej naszych  ciekawych artykułów :

yerba mate, matero, the bombilla-2438165.jpg
ZDROWIE

Naczynia do Yerba Mate

Jeśli zastanawiasz się jakie matero/naczynie wybrać, nasz artykuł z pewnością Ci pomoże. Na początku przygody z yerba  mate trudno jest nam określić czego powinniśmy oczekiwać

ZOBACZ »
yerba mate właściwości, yerba mate sklep, yerba mate co to, zestaw yerba mate, kubek yerba mate, yerba mate zestaw
ZDROWIE

CZYM JEST BOMBILLA?

Bombilla – czyli specjalna słomka wykonana ze stali nierdzewnej,srebra,platyny lub bambusa zakończona sitkiem, za pomocą której w łatwy sposób przefiltrujemy naszą yerba mate i oddzielimy

ZOBACZ »
ZDROWIE

Co to jest Yerba Mate ?

Yerba Mate co to dokładnie jest ? Co to jest Yerba Mate?– napar popularny głównie w krajach Ameryki Południowej(Argentynie, Paragwaju, Urugwaju, Brazylii), również w niektórych

ZOBACZ »
ZDROWIE

Yerba Mate od Yerbador na odchudzanie

Niejedne badania udowodniły nam, że Yerba jest ważnym sprzymierzeńcem w osiągnięciu, a następnie w utrzymaniu zdrowej i idealnej wagi, jak również posiada wiele korzyści zdrowotnych.

ZOBACZ »
Shopping Cart
X