Yerba Mate w torebkach – porównanie

Zdania na temat tego czy Yerba mate z torebki ma jakikolwiek sens są bardzo podzielone, wielu miłośników Yerba uważa, że to zło, inni wręcz odwrotnie uważają to za spore udogodnienie. A jak jest naprawdę? W naszym artykule zagłębimy się nieco bardziej w popularny w ostatnim czasie napar Yerba mate.

Yerba Mate w torebkach – porównanie

Tradycyjna Yerba mate

Od zawsze wręcz ludzie są przekonani że prawdziwa Yerba mate to tylko i wyłącznie ta którą parzymy w specjalnym naczyniu i pijemy przez bombillę (słomkę). Wielu uważa że dopiero wtedy możemy prawdziwie delektować się smakiem i głębokim aromatem Yerba mate. Miłośnicy naparu z suszonych liści ostrokrzewu paragwajskiego od niepamiętnych czasów czynią i kultywują ten rytuał niekiedy codziennie i nie stanowi to dla nich większego problemu. Jednak ludzie coraz częściej zaczynają szukać wygody a przemysł Yerba mate tylko na tym korzysta i tworzy nowe rozwiązania, często jednak zapominając o tradycji oraz historii jaką niesie za sobą wyżej wspomniany napar.

1 x Zestaw Prezentowy Yerba Mate Yerbador - Tuba

Pamiętaj również, że najwyższej klasy yerba powinna być organiczna.

Nasz produkt Yerbador zawiera 100% liści, bez łodyg jak i posiada wszelkie certyfikaty potwierdzające jego organiczność takie jak , dlatego nie boimy się powiedzieć, że jest on idealny i najwyższej jakości.


Skorzystaj z promocji !

Yerba mate w torebkach

Tak jak wyżej pisaliśmy, z założenia Yerba mate z torebki ma być dużo wygodniejszym i szybszymi sposobem na parzenie Yerby, z pewnością owe rozwiązanie jest w znacznym stopniu usprawniające proces parzenia czy delektowania się naparem. Jednak warto zastanowić się czy jest to nadal to samo co w przypadku klasycznie parzonej yerby? Na opakowaniach produktów zawierających napar w saszetkach mamy wszystko jasno opisane odnośnie głębokiego smaku i aromatu. Jednak smakosze Yerbamate często wypowiadają się w negatywny sposób odnośnie takiej formy naparu z ostrokrzewu. Albowiem uważają oni że nie jest to smak spożywanych przez nich Yerbamate. Czy w związku z tym wypada wierzyć osobom które picie naparu Yerbamate traktują jako tradycje czy rytuał?

Mimo negatywnych opinii Miłośników Yerbamate producenci naparu w torebkach twierdzą, że ich produkty mają takie same wartości odżywcze jak tradycyjne wersję mate, niestety często ich argumenty kończą się na aspektach dotyczących tylko i wyłącznie wygody czy komfortu spożywania Yerbamate.

Właściwości odżywcze klasycznie parzonej yerba mate

Napar ten zawiera ogrom witamin i wartości odżywczych takich jak witamina C (kwas askorbinowy), witamina B1(tiamina), witamina B2(ryboflawina) oraz witaminy D która uważana jest za naturalny lek na depresję. Co bardzo ważne jest wsparciem dla naszego umysłu zapewnia on koncentrację jak również wspomaga pamięć, dlatego sprawdzi się u osób pracujących intelektualnie.

Napar yerba mate posiada także bardzo dużą ilość polifenoli ale także pobudzającą kofeinę i teobrominę.Inne ważne właściwości ostrokrzewu paragwajskiego to jest pozytywny wpływ na układ krążenia.

Może on skutecznie zapobiegać miażdżycy oraz obniżać poziom cholesterolu. Ponadto jest cenną pomocą dla układu nerwowego, ponieważ w wyjątkowo skuteczny sposób łagodzi wszelkie napięcia, zmniejszając uczucie stresu i jego przykre konsekwencje.

Osoby, które narażone są na liczne czynniki stresogenne, a jednocześnie chcą zachować pobudzenie, powinny zrezygnować z kawy i zastąpić ją yerba mate – dzięki temu stres zostanie zniwelowany, a uczucie zmęczenia nie będzie dokuczliwe. Wiele osób z pewnością doceni fakt, że yerba mate ma świetny wpływ na nasze samopoczucie – w zauważalny sposób poprawia nastrój i pozwala na zachowanie uśmiechu nawet w najbardziej stresujący dzień.

Wysokie stężenie wartości odżywczych jakie otrzymamy pijąc tylko wysokiej jakości oraz tradycyjnie parzony napar może być również doskonałym wsparciem w procesie odchudzania ponieważ przyspiesza przemianę materii dzięki czemu proces trawienia jest bardziej usprawniony – dzięki temu chudniemy.

Czy te same wartości może zawierać napa z torebki, w której jest go znacznie mniej niż podczas parzenia yerby w tradycyjny sposób.

Zródło: oświadczenia zdrowotne EU EFSA nr 2071, 2834, 2835, 3923,  publikacje naukowe

Po czyjej stronie leży więc prawda?

Zdecydowanie osoby pijące napar Yerbamate od lat, zrezygnują z naparu w torebkach gdyż doskonale znają smak, aromat oraz głębię tradycyjnie parzonych liści ostrokrzewu paragwajskiego którego nie zaznamy, pijąc napar z saszetki.

Jak powszechnie wiadomo żyjemy w biegu i w zgiełku szybkiego miejskiego życia codziennego, nie zawsze mamy czas na rytuały związane z parzeniem Yerba mate. Jedynie od nas zależy czy skusimy się na stosowane przez wielomilionowe koncerny chwyty marketingowy związane z wygodą jaką jest Yerbamate w torebkach, czy znajdziemy chwilę aby zgłębić wiedzę i zapoznać się z rytuałem kultywowanym od wieków. My jako firma Yerbador zdecydowanie jesteśmy zwolennikami tradycyjnego podejścia do rytuału parzenia yerby oraz do całej kultury z tym związanej. Uważamy to za najwłaściwsze podejście do tak odżywczego i po prostu zdrowego naparu. Jednak uważamy również że każdy ma prawo do wyboru i zachęcamy do spróbowania obydwu sposobów aby mieć porównanie. Naszym zdaniem nic nie zastąpi głębokiego i aromatycznego smaku tradycyjnie parzonego naparu jednak warto porównać obydwa te sposoby parzenia i podjąć właściwą decyzję.

Ikona wagi

Najwyższej jakości napar

Yerbador jest Najwyższej jakości naparem Yerbamate dodatkowo napar które oferujemy jest w 100% organiczny a jego właściwościami odżywczymi zachwyca się wielu naszych klientów oraz znanych osób. Charakteryzuje się on również tym, że zawiera tylko i wyłącznie same suszone liście Yerbamate bez dodatku łodyg co za tym idzie smak i aromat są jeszcze bardziej intensywne.

Poznaj nasze produkty TOP!

Odkryj swoje pragnienie!

Smaki, które budzą pragnienie do życia

Kup teraz

zapłać za 30 dni!

Kupuj w dwupakach taniej!

Od 160 zł

darmowa dostawa

Do 160 dni

darmowe zwroty

24 H

wysyłka

Akcesoria

Poznaj nasze zestawy

Podobne wpisy