22 600 73 84

Promocja na cały asortyment!

Ile razy można zalewać Yerba Mate?

Yerba Mate to napar, który z roku na rok zdobywa coraz więcej miłośników na całym świecie, nie tylko wśród mieszkańców Ameryki Południowej. Z tego powodu powstaje coraz więcej pytań o to, jak prawidłowo zaparzać i zalewać ten smakowity napój. W dzisiejszym krótkim artykule odpowiemy na pytanie, ile razy można zalewać Yerba Mate.

Yerba mate podczas zalewania
Yerba mate podczas zalewania

Jak poprawnie zaparzać Yerba Mate?

Proces zaparzania yerba mate powinien być przeprowadzony zgodnie z zasadami, ponieważ w przeciwnym razie istnieje ryzyko, że sam napar utraci swoje właściwości zdrowotne, a także smakowe. 

Susz powinniśmy zalać wodą o temperaturze 85 stopni Celsjusza. Należy parzyć go w specjalnie przygotowanym do tego drewnianym naczyniu. Napar jest gotowy do wypicia po kilku minutach. 

Naturalnie przygotowanie Yerba Mate w zwyczajnej szklance również jest możliwe, lecz w takiej sytuacji sam napój, jak i cała procedura jego przyrządzania oraz podawania traci swoje walory estetyczne i wizualne. 

Liście yerba mate i susz
Liść Ostrokrzewu Paragwajskiego – rośliny, z której liści powstaje napój o nazwie Yerba Mate. 

Ile razy możemy zalewać susz Yerba Mate?

Susz po wypiciu możemy wykorzystać jeszcze co najmniej kilkukrotnie. Musimy jednak tylko liczyć się z faktem, że wraz z każdym kolejnym zalaniem smak będzie słabszy. Mimo wszystko wartości odżywcze, mineralne i witaminowe pozostają stale obecne. Znawcy oraz miłośnicy naparu Yerba Mate są zdania, że susz można zalewać średnio nawet do pięciu razy. Zdarzają się jednak przypadki, w których zalewany bywa on nawet aż osiem razy. W praktyce zależy to od naszych indywidualnych preferencji smakowych i tego, jak bardzo lubimy gorzkawy smak Yerba Mate. Co warto zauważyć, zużyty susz można użyć z powodzeniem jako nawóz do kwiatów hodowlanych. To niezwykle ekonomiczna roślina, której właściwości można wykorzystać do samego końca.

Ile razy można zalewać Yerba Mate? Kilka słów podsumowania

Zaparzanie Yerba Mate powinno być przeprowadzone zgodnie z wytycznymi, aby nie utracił on swoich walorów odżywczych oraz smakowych. Powinien być on zalany wodą o temperaturze 85 stopni Celsjusza i zaparzany w przeznaczonym do tego drewnianym naczyniu. Specjaliści twierdzą, że susz można wykorzystać kilkukrotnie, nawet do pięciu razy. Są jednak i tacy, którzy potrafią wykorzystywać susz nawet aż ośmiokrotnie. Wszystko bowiem zależy od naszych indywidualnych preferencji. Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu o nazwie Yerbador. Można w nim zakupić Yerba Mate wraz z akcesoriami. To wspaniałe miejsce dla wszystkich miłośników tego napoju.

[hfe_template id=’21705′]

[hfe_template id=’21726′]

Doskonała
Na podstawie 297 opinii
Oleh Melnyk
Oleh Melnyk
2023-07-10
Duży wybór herbaty, paczka dotarła na czas świetnie zapakowana. Polecam
Sebastian Kowalski
Sebastian Kowalski
2023-07-06
Uwielbiam yerba mate, jest wiele różnych smaków, polecam w 100 pro
Marysia
Marysia
2023-07-05
Bardzo jestem zadowolona Państwo sami dzwonią i przypominają o uzupełnieniu zapasów Herbatka rewelacja jest.
enduro przyszowa ziom
enduro przyszowa ziom
2023-07-05
Fajne miejsce.Polecam naprawdę warto to zobaczyć.Wszyscy mili
Bruno Mroczek
Bruno Mroczek
2023-07-05
Bardzo polecam tą firmę! Nigdy nie piłem yerby, ale namówili mnie znajomi i nie żałowałem. Szybka dostawa, wysoka jakość produktów i dobra cena.
Anastazja Lesiuk
Anastazja Lesiuk
2023-07-04
Paczka doszła cała i ładnie zapakowana. Jak najbardziej polecam
Karol Norek
Karol Norek
2023-07-04
Bardzo szybka wysyłka yerby, Bardzo się zaskoczyłem, Dziękuje za miłą obsługę
Paulina Filipek
Paulina Filipek
2023-07-04
Polecam to miejsce bardzo cieplutko. Bardzo dobra herbatka 😀
Szymon Bez nazwiska
Szymon Bez nazwiska
2023-07-03
Yerba mate wysokiej jakości. Świetne opakowania na prezent. Ja uzupełniałem tylko zapasy herbatki ale na pewno można wycisnąć z tego sklepiku dużo więcej
Anna Jankowska
Anna Jankowska
2023-07-03
Bardzo fajne miejsce Polecam