Ile razy można zalewać Yerba Mate?

Yerba Mate to napar, który z roku na rok zdobywa coraz więcej miłośników na całym świecie, nie tylko wśród mieszkańców Ameryki Południowej. Z tego powodu powstaje coraz więcej pytań o to, jak prawidłowo zaparzać i zalewać ten smakowity napój. W dzisiejszym krótkim artykule odpowiemy na pytanie, ile razy można zalewać Yerba Mate.

Yerba mate podczas zalewania
Yerba mate podczas zalewania

Jak poprawnie zaparzać Yerba Mate?

Proces zaparzania yerba mate powinien być przeprowadzony zgodnie z zasadami, ponieważ w przeciwnym razie istnieje ryzyko, że sam napar utraci swoje właściwości zdrowotne, a także smakowe. 

Susz powinniśmy zalać wodą o temperaturze 85 stopni Celsjusza. Należy parzyć go w specjalnie przygotowanym do tego drewnianym naczyniu. Napar jest gotowy do wypicia po kilku minutach. 

Naturalnie przygotowanie Yerba Mate w zwyczajnej szklance również jest możliwe, lecz w takiej sytuacji sam napój, jak i cała procedura jego przyrządzania oraz podawania traci swoje walory estetyczne i wizualne. 

Liście yerba mate i susz
Liść Ostrokrzewu Paragwajskiego – rośliny, z której liści powstaje napój o nazwie Yerba Mate. 

Ile razy możemy zalewać susz Yerba Mate?

Susz po wypiciu możemy wykorzystać jeszcze co najmniej kilkukrotnie. Musimy jednak tylko liczyć się z faktem, że wraz z każdym kolejnym zalaniem smak będzie słabszy. Mimo wszystko wartości odżywcze, mineralne i witaminowe pozostają stale obecne. Znawcy oraz miłośnicy naparu Yerba Mate są zdania, że susz można zalewać średnio nawet do pięciu razy. Zdarzają się jednak przypadki, w których zalewany bywa on nawet aż osiem razy. W praktyce zależy to od naszych indywidualnych preferencji smakowych i tego, jak bardzo lubimy gorzkawy smak Yerba Mate. Co warto zauważyć, zużyty susz można użyć z powodzeniem jako nawóz do kwiatów hodowlanych. To niezwykle ekonomiczna roślina, której właściwości można wykorzystać do samego końca.

Ile razy można zalewać Yerba Mate? Kilka słów podsumowania

Zaparzanie Yerba Mate powinno być przeprowadzone zgodnie z wytycznymi, aby nie utracił on swoich walorów odżywczych oraz smakowych. Powinien być on zalany wodą o temperaturze 85 stopni Celsjusza i zaparzany w przeznaczonym do tego drewnianym naczyniu. Specjaliści twierdzą, że susz można wykorzystać kilkukrotnie, nawet do pięciu razy. Są jednak i tacy, którzy potrafią wykorzystywać susz nawet aż ośmiokrotnie. Wszystko bowiem zależy od naszych indywidualnych preferencji. Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu o nazwie Yerbador. Można w nim zakupić Yerba Mate wraz z akcesoriami. To wspaniałe miejsce dla wszystkich miłośników tego napoju.

Poznaj nasze produkty TOP!

Odkryj swoje pragnienie!

Smaki, które budzą pragnienie do życia

Kup teraz

zapłać za 30 dni!

Kupuj w dwupakach taniej!

Od 160 zł

darmowa dostawa

Do 160 dni

darmowe zwroty

24 H

wysyłka

Akcesoria

Poznaj nasze zestawy

Podobne wpisy