Liczba osób, które regularnie piją Yerba mate, stale rośnie, ale nadal jest wielu takich, którzy jeszcze nigdy nie spróbowali naparu z ostrokrzewu paragwajskiego. Zanim nowi użytkownicy zdecydują się na zakup suszu i akcesoriów, coś lub ktoś musi ich przekonać do zaparzenia swojej pierwszej Yerba mate. Opinie na forum i odczucia anonimowych wielbicieli naparu często bywają źródłem informacji z pierwszej ręki. Pomocne w podjęciu decyzji zakupowych dla wnikliwych, którzy cenią merytoryczne podejście, są analizy naukowe oraz wypowiedzi lekarzy i dietetyków. Sprawdźmy, czy oceny wielbicieli Yerba mate i opinie ekspertów się pokrywają.

Yerba mate w tubie obok susz yerba mate i w tle matero z bombillą

Badania właściwości Yerba mate: potwierdzenie pozytywnego wpływu na zdrowie

  1. Potwierdzono właściwości zdrowotne Yerba mate! Badania naukowe przeprowadzone na Uniwersytecie w Illinois w USA wykazały, że Yerba mate ma właściwości zdrowotne i pomaga w zapobieganiu stanom zapalnym i chorobom nowotworowym. 
  2. Picie Yerba mate dobre dla serca! Na podstawie własnych analiz Ministerstwo Zdrowia Argentyny potwierdziło pozytywny wpływ suszu z ostrokrzewu paragwajskiego na pracę serca i zmniejszenie ryzyka zawału. 
  3. Właściwości Yerba mate pozytywnie wpływają na kondycję kobiet w ciąży! W badaniu przeprowadzonym w Brazylii wzięło udział ponad 5 300 kobiet – mieszkanek Ameryki Południowej w ciąży. Celem było sprawdzenie, czy pojawią się negatywne skutki picia Yerba mate na rozwój płodu. Podczas badania przeprowadzano wywiady z kobietami, spośród których 68 proc. spożywało Yerba mate przynajmniej raz w tygodniu, przez całą ciążę. Badanie nie wykazało żadnego związku picia yerby z przedwczesnym porodem ani z wagą dziecka niższą niż norma. 
Laboratorium badanie materiału

Wpływ na zdrowie naparu Yerba mate – opinie lekarzy 

Lekarze zwracają uwagę, że Yerba mate, podobnie jak inne napoje, które mają działanie pobudzające np. kawa czy mocna herbata, zawiera dużo kofeiny. Dlatego jest to napój niewskazany dla osób z wrzodami żołądka, a kobiety w ciąży i matki karmiące powinny pić Yerba mate w ograniczonych ilościach. Właściwości Yerba mate takie jak obniżanie ciśnienia krwi, pozytywny wpływ na układ krążenia, działanie rozluźniające na mięśnie, zmniejszanie zmęczenia, wspomaganie walki z astmą (dzięki zawartości mateiny) oraz zmniejszanie łaknienia lekarze uznają za pozytywne skutki picia naparu. Jaka Yerba mate jest najzdrowsza? Gatunki suszone gorącym powietrzem bez stosowania ognia i dymu są dobre dla zdrowia – potwierdzają badania. W sklepie Yerbador polecamy wysokiej jakości susz organiczny, który w 100 proc. składa się z samych liści (bez patyczków) suszonych gorących powietrzem. 

kobieta na świeżym powietrzu podczas uprawiania jogi

Herbata Yerba mate w codziennej diecie 

Zalety Yerba mate dostrzegają dietetycy, szczególnie podczas odchudzania. Yerba mate tea przyspiesza przemianę materii, a lista korzyści dla pijących napar regularnie wciąż rośnie. Witaminy i składniki mineralne wzbogacają dietę, a polifenole zawarte w suszu są substancjami o silnych właściwościach antyoksydacyjnych. Picie Yerba mate chroni przed powstawaniem komórek nowotworowych, poprawia koncentrację i sprawność psychofizyczną. Yerba obniża cholesterol i poziom cukru oraz ma niewiele kalorii (kaloryczność zależy od rodzaju Yerba mate). Gorzki smak Yerba mate pobudza produkcję żółci i przyspiesza spalanie tłuszczu. Dobry wpływ yerby na organizm podczas odchudzania to temat wpisów na naszym blogu. Jednym słowem dietetycy namawiają do spożywania yerby, ponieważ pozytywnie wpływa na przemianę materii, a dobry metabolizm to klucz do zdrowia i szczupłej sylwetki. 

mężczyzna z telefonem

Jak działa Yerba mate? Opinie na forum 

Naukowcy, lekarze i dietetycy zgodnie twierdzą, że warto pić Yerba mate dla zdrowia. Wielbiciele naparu podkreślają, że oryginalna Yerba mate wspaniale smakuje o każdej porze dnia, a na niezależnym forum dla rodziców mamy chętnie wymieniają się doświadczeniem w odchudzaniu z Yerba mate i dzielą opiniami. Oto kilka z nich: 

  • Yerba mate ma dobre efekty, od stycznia spadło mi 5 kg. Nie ma efektu jojo.
  • Jest to zamiennik kawy, można pić w trakcie ciąży i karmienia tylko słabszą.
  • Gorąco polecam yerba mate i zachęcam, wyniki widać już po kilku dniach. 

Źródło: pytania.rodzice.pl