Yerba Mate dla początkujących mateistów – Odkrywamy tajemnice

Przyrządzenie naparu z suszu Yerba Mate dla początkujących może wydawać się nieco skomplikowane. Obco brzmiące nazwy jak matero czy bombilla wydają się egzotyczne, szczególnie wśród osób, które do tej pory nigdy nie miały styczności z Yerba Mate. Właściwości tego wyjątkowego napoju są wręcz nieocenione, a parzenia herbaty z ostrokrzewu paragwajskiego można się szybko nauczyć. Jak zacząć? Jaka Yerba na początek sprawi najwięcej przyjemności? Przekonaj się, że dzieli Cię tylko kilka kroków, aby zostać prawdziwym mateistą!

yerba mate susz na ręce

Jaką Yerba Mate wybrać na początek?

Yerba dla początkujących nie powinna być zbyt gorzka, by nie zniechęcić się do picia naparu. Jej smak zależy głównie od składu i jakości suszu, a gorzki posmak często zniechęca początkujących. Yerba argentyńska suszona gorącym powietrzem charakteryzuje się dużą ilością listków bez patyczków i pyłu, powodującego, że smak naparu jest intensywny i ma wyrazistą goryczkę. Na początek sięgnij po Yerbę, która ma 100 proc. suszonych liści i poczuj łagodny, naturalny aromat naparu. Poradnik Yerba Mate, który znajdziesz na yerbador.pl, podpowiada, jak zabrać się do picia Yerby na kilka sposobów. Wcześniej, przed przygotowaniem naparu, warto zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria, które znajdziesz w naszym sklepie.

Yerba Mate na początek!

4 paczki yerba mate

Niezbędne akcesoria dla początkujących mateistów

Ostrokrzew paragwajski najlepiej przyrządzać w naczyniu, które ma charakterystyczny kształt tykwy. Susz oddaje swoje cenne właściwości w temperaturze parzenia 70–80 stopni Celsjusza. Kubek zwężający się ku górze pozwala na wydobycie jak największej ilości smaku, a jego grube ścianki pomagają w utrzymaniu ciepła przez dłuższy czas. Naczynie nosi nazwę matero i może być wykonane ze szkliwionej gliny lub drewna Palo Santo, które dodatkowo aromatyzuje napój. Specjalna słomka-łyżeczka ze stali nierdzewnej zakończona sitkiem, która jest nazywana bombillą, oddziela fusy od naparu i umożliwia sączenie Yerby z samego dna oraz delektowanie się głębokim smakiem naparu.

Matero od Yerbador
Złota bombilla

Odpowiednie akcesoria pomogą zaparzyć idealną Yerbę.

Skompletuj cały zestaw, w którego skład wchodzi:

  • matero – naczynie w kształcie tykwy ze szkliwionej gliny lub drewna Palo Santo wewnątrz i stali nierdzewnej na zewnątrz;
  • bombilla wyposażona w sitko do oddzielania fusów od naparu (filtrowanie naparu);
  • termos do ponownego zalewania suszu wodą o odpowiedniej temperaturze;
  • opcjonalnie termometr, który jest pomocny dla początkujących miłośników Yerby.

Jaka Yerba na początek?

Idealny susz Yerba Mate dla początkujących to gatunki pochodzące z Argentyny. Sama Yerba suszona gorącym powietrzem zwykle najbardziej przypada do gustu osobom początkującym. Z czasem być może polubisz dymny aromat oraz dodatki smakowe i zechcesz spróbować innych rodzajów suszu. Jeżeli lubisz mocny smak napojów energetycznych podawanych na ciepło, do tykwy wsyp susz w większej ilości. Początkującym mateistom, którzy chcą najpierw subtelnie poczuć właściwości Yerba Mate, polecamy napar o łagodnym smaku. Idealna propozycja na początek to 2–3 łyżeczki suszu, do którego wlej wodę najpierw zimną, a potem przegotowaną i lekko przestudzoną z czajnika.

Właściwości Yerba Mate:bogate źródło witamin, składników mineralnych i przeciwutleniaczy;redukuje łaknienie;poprawia koncentrację;działa pobudzająco;niweluje ryzyko chorób serca i obniża poziom cholesterolu;wpływa pozytywnie na libido;wzmacnia układ odpornościowy.
Puszka yerbador w tle matero i bombilla

Najlepsza Yerba Mate w Polsce

Jeżeli lubisz od początku wysoko stawiać poprzeczkę, zacznij swoją przygodę od najlepszej Yerba Mate w Polsce. Nasza Yerba to świetna propozycja, która dostarcza porządnej porcji energii połączonej z dużą dawką witamin, minerałów oraz antyoksydantów. Organiczna Yerbador Mate to produkt uprawiany naturalnie w regionie Rio Grande do Sul i spełniający restrykcyjne normy. Innym polecanym produktem jest łagodne brazylijskie Mate Green – również sprawdza się dla początkujących osób i nie zniechęca zbytnią wyrazistością i intensywnością smaku. Od niej również można zacząć swoją przygodę z Yerba Mate.

Poznaj nasze produkty TOP!

Odkryj swoje pragnienie!

Smaki, które budzą pragnienie do życia

Kup teraz

zapłać za 30 dni!

Kupuj w dwupakach taniej!

Od 160 zł

darmowa dostawa

Do 160 dni

darmowe zwroty

24 H

wysyłka

Akcesoria

Poznaj nasze zestawy

Podobne wpisy